Немає товарів
Оформити
Fish Panel Aida Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_2044A
Floral Alphabet Linen Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_2090
Christmas Design Aida Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_2077A
Floral Alphabet Aida Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_2089A
Fruit Alphabet Aida Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_2090A
Antique Flower Sampler Aida Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_2092A
Antique Character Sampler Aida Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_2093A
Sweet Dishes Aida Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_2096A
Coffee Sampler Aida Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_3011A
Chocolate Sampler Aida Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_3013A
Fruit Panel Aida Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_3021A
Fruit Panel Linen Набір для вишивання хрестиком Thea Gouverneur gouverneur_3021
Вишитий семплер - це різновид вишивки, що передбачає поєднання різних технік та зображень, об'єднаних загальною темою та розміщених на одному полотні. Цей вид рукоділля дозволяє майстриням продемонструвати свої вміння, адже в семплер можна красиво комбінувати прості та складні техніки вишивання, різні види стібків тощо. Тому, якщо ви відчуваєте,...
Вишитий семплер - це різновид вишивки, що передбачає поєднання різних технік та зображень, об'єднаних загальною темою та розміщених на одному полотні. Цей вид рукоділля дозволяє майстриням продемонструвати свої вміння, адже в семплер можна красиво комбінувати прості та складні техніки вишивання, різні види стібків тощо. Тому, якщо ви відчуваєте, що настав час відобразити на тканині всі свої вишивальні таланти – сміливо приступайте до семплера!
Купити набори для вишивання семплерів можна в інтернет-магазині "Муркіни Рукоділки".
Кожен набір вишивка семплер поєднує якісні матеріали та інструменти від світових виробників.
Історія виникнення семплерів у вишивці
Перший семплер був вишитий Джейн Босток ще в далекому 1598 - тоді він грав роль прикрашає елемента на костюмі маленької дівчинки. Надалі вишиті семплери грали важливу інформаційну роль, адже їх можна було використовувати як своєрідний довідник. На таких зразках зберігалися різновиди технік вишивання, набори та комбінації стилів вишивки та варіанти колірних поєднань. Також на семплерах відображалися пам'ятні дати, цитати зі Святого Письма, і навіть листи – ось чому їх берегли як зіницю ока.
В Україні ж, можна сказати, роль своєрідних семплерів грали рушники і навіть вишиванки, адже різноманіття використаних там технік та візерунків вражає. Подивіться, наприклад, ніжний та вишуканий рушник, схема якого наведена у Білій книзі Золотої колекції української вишивки.
Під час вишивання цього сніжно-білого рушника було використано цілих п'ять різних технік, які демонструють високий рівень умінь майстра Оксани Рушинець (м. Червоноград) – чим не семплер?
Теми для вишитих семплерів можуть бути найрізноманітнішими! У його рамках можна зобразити:
Для вишивання можна користуватися готовими схемами семплерів, яких багато, наприклад, у журналах «Вишиті картини». Але ціннішим буде результат, в який ви вкладете власну фантазію та душу! Якщо ви вирішили створити свій унікальний вишитий семплер, зверніть увагу на наступні важливі моменти:
Деякі семплери створюють зображення, яке включає багато стібків, в той час як інші мають набагато більш вільну форму.
Найраніші європейські зразки датуються 16 століттям. Початкова мета семплера в період до того, як в 1523 вийшли книги з малюнками вишивання, полягала в демонстрації набору вишивальних рядків, які можуть бути використані в майбутньому. У ранньому екземплярі (1598) різні мотиви розташовані на льоні кілька випадковим чином. У 17 столітті як функція семплера, і його зовнішній вигляд змінилися. Шкільна вправа, а не набір швів, було датовано та підписано ім'ям учня, а іноді й вчителя. Більше того, це був витвір мистецтва, виконаний як самоціль. У 17 столітті було звичайним працювати ряди стібків по ширині довгої, довгастої смуги; Починаючи з початку 18-го століття, пробовідбірники мали тенденцію ставати квадратними формою і показувати загальний дизайн для розміщення швів компонентів, хоча стара форма також зберігалася. Тексти були вишиті, обрамлені симетричним розташуванням мотивів; працювали сцени з будинками та людьми, що апроксимували вишиті картини; і в другій половині століття також було представлено карти, альманахи тощо. Семплери дев'ятнадцятого століття продовжували так само, переважно на полотні.
У всіх європейських країнах, у яких вироблялась вишивка, а також у Сполучених Штатах, пробовідбірники можна знайти у 18 та 19 століттях. Оскільки більшість датована, вони є незрівнянним джерелом інформації про історію вишивки.